Rola tych komponentów w budownictwie chłodniczym

September 27, 2017

najnowsze wiadomości o firmie Rola tych komponentów w budownictwie chłodniczym

Jeśli chodzi o chłodnie, wszyscy wiemy, że w codziennym życiu w dziedzinie żywności przynosi nam nie tylko wygodę życia, ale także więcej zdrowia i bezpieczeństwa. Jak wszyscy wiemy, każde urządzenie będzie musiało używać wielu dużych i małych części oraz idealnej kombinacji tych elementów, aby całe urządzenie działało poprawnie. Wyobraź sobie znaczenie tych części dla chłodni. Dzisiaj Xiao Bian zgromadzi cię, aby dowiedzieć się, jakie części musisz użyć w chłodni i ich rolę w chłodni.

Sprężarka: działa jak sprężarka do napędzania czynnika chłodniczego w obwodzie czynnika chłodniczego. Sprężarka pobiera czynnik chłodniczy ze strefy niskiego ciśnienia i spręża go do strefy wysokiego ciśnienia po schłodzeniu. Ciepło jest przenoszone do powietrza przez radiator, a czynnik chłodniczy zmienia się z gazu w ciecz, a ciśnienie wzrasta.

Skraplacz: jest jednym z głównych urządzeń wymiany ciepła w chłodniczym systemie chłodniczym. Funkcja polega na chłodzeniu i kondensowaniu czynnika chłodniczego o wysokiej temperaturze, który jest montowany przez sprężarkę chłodniczą, oraz na chłodzeniu i kondensowaniu w cieczy o wysokim ciśnieniu.

Parownik: oddaje ciepło z lodówki, powoduje, że ciekły czynnik chłodniczy odparowuje pod niskim ciśnieniem w niskiej temperaturze, absorbuje zamrażarkę przez ciepło i odparowuje do gazowego czynnika chłodniczego, gaz chłodniczy jest zasysany do sprężarki po sprężeniu, a następnie odprowadzany do ciepła skraplacza . Zasadniczo zasada działania parownika jest taka sama jak w przypadku skraplacza. Różnica polega na tym, że ten pierwszy absorbuje ciepło do zbiornika, podczas gdy ten drugi ogrzewa na zewnątrz.

Zbiornik magazynowy: należy przechowywać zbiornik magazynowy Freon, aby zapewnić, że czynnik chłodniczy jest zawsze nasycony.

Zawór elektromagnetyczny: po pierwsze, aby zapobiec przestojom sprężarki, części wysokociśnieniowe cieczy chłodzącej do parownika, aby uniknąć ponownego uruchomienia sprężarki, niskie ciśnienie jest zbyt wysokie, aby zapobiec uderzeniom cieczy w sprężarce. Temperatura w chłodni osiąga ustawioną wartość działanie kontrolujące temperaturę, zasilany elektrozawór, niskie ciśnienie osiąga ustawioną wartość, gdy sprężarka zatrzymuje się, gdy temperatura lodówki wzrośnie do ustawionej wartości, termostat, elektrozawór, sprężarka niskociśnieniowa zaczynają zwiększyć ustawioną wartość rozruchu sprężarki.

Zabezpieczenie przed wysokim i niskim napięciem: zapobiega sprężarce wysokiego napięcia, wysokiego ciśnienia i niskiego napięcia

Regulator temperatury: odpowiednik chłodni, mózg kontroluje chłodzenie, chłodzenie, otwieranie i zatrzymywanie i rozmrażanie oraz otwieranie i zatrzymywanie wentylatora.

Suche filtry: zanieczyszczenia i wilgoć w systemie filtracji.

Zabezpieczenie ciśnienia oleju: upewnij się, że sprężarka ma wystarczającą ilość oleju smarowego.

Zawór rozprężny: zwany również zaworem dławiącym, może powodować wysokie i niskie ciśnienie w układzie, tworząc ogromne ciśnienie, wylot zaworu rozprężnego cieczy chłodzącej pod wysokim ciśnieniem gwałtownie rozszerza się przez parowanie, absorbując ciepło ścianki rurki wymiennika ciepła.

Separator oleju: jego funkcją jest oddzielanie oleju smarowego od pary wysokociśnieniowej odprowadzanej przez sprężarkę chłodniczą, aby zapewnić bezpieczną i wydajną pracę urządzenia. Cząstki oleju w parze pod wysokim ciśnieniem można oddzielać pod działaniem grawitacji zgodnie z zasadą zmniejszania przepływu oleju i zmiany kierunku przepływu powietrza. Ogólna prędkość przepływu powietrza poniżej 1 m / s może być zawarta w parze o średnicy ponad 0,2 mm cząstek oleju oddzielonych. Powszechnie stosowanymi separatorami oleju są cztery rodzaje mycia, odśrodkowe, napełniania i filtrowania.

Zawór kontrolny ciśnienia parownika ma zapobiegać ciśnieniu parownika (i temperaturze parowania) poniżej określonej wartości. Czasami służy do dostosowania parownika do siły, aby uwzględnić zmianę obciążenia.

Regulator wentylatora: ten regulator wentylatora z tej serii jest stosowany głównie w skraplaczu chłodzącym powietrzem zewnętrznym urządzeń chłodniczych lub w kontroli prędkości dmuchawy zimnego powietrza stosowanej w chłodniach.

Shandong Ourfuture Energy Technology Co., Ltd.
Tel. + 86-531-5560-3058. M./WhatsApp + 86-186-7889-7804
www.r efrigerationcompressorunit.com
Skype: bluemic986, Wechat: qq398332595
„Nasza przyszłość, przyszłość chłodnictwa!”